نوشته های سید عارف علوی
 
 
زمستان بهار مطبوعات لرستان
 
 
مجوز بيست نشريه لرستان صادر شد
 
 
 
سال ۸۷ بود
دقیقا اسفند ۸۷ بود که هیات نظارت بر مطبوعات با مجوز چهار نشریه جدید برای لرستان موافقت کرد.
خیلی کم تعداد بود هم برای لرستان و هم برای ما که می خواستیم در مطبوعات لرستان طرحی نو دراندازیم.
در فضای بسته و تک صدایی که عده ای کم تعداد و به اصطلاح مطبوعاتی راه انداخته بودند و به زمين و زمان هر چه مي خواستند مي گفتند ،  نیاز به تغییر وضعیت به شدت احساس می شد.
تلاش و کوشش شد که تعداد نشریات از این تعداد اندک به تعدادی مناسب شان  لرستان و مردم آن برسد.
پرونده تمامی متقاضیان نشریه بررسی شد و پرونده هاي متقاضیان جدید به سرعت تشكيل شد.
 
بیست اولویت تعیین شد و علاوه بر همه پرونده هایی که در هیات نظارت وجود داشت اولویت های استان مشخص شدند.
 
تشکیل جلسه هیات نظارت به طول انجامید .
 
توفیق خدمت از ما گرفته شد .
 
مسئولیت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی را جناب امین کمالوندی بر عهده گرفت. 
 
چند پرونده جدید نیز تشکیل شد .
 
معاونت مطبوعاتی تغییر کرد .
 
و خلاصه تشکیل جلسه هیات نظارت به تاخیر افتاد .
 
آخرین وعده ای که به مردم لرستان داده بوديم محقق نشده بود.
 
هنوز فضای مطبوعاتی آنچنان که باید باشد نبود.
 
دوباره اسفند آمد .
 
اسفند ۸۹ .
 
 
بالاخره هیات نظارت تشکیل شد.
 
معاونت مطبوعاتی جدید که خود فرزند همين سرزمین است و به خوبي فضای نامناسب مطبوعاتي موجود را كه به دست عده اي اندك ايجاد شده بود را می شناخت ،‌ به درستی تشخیص داد .
 
بیست مجوز جدید
 
بيست مجوز جديد براي لرستان صادر شد. 
 
یعنی لرستان با بیست و یک نشریه بعضا در حال انتشار  ، تبدیل به  استانی با چهل و یک نشریه شد.
 
اکثر مدیران مسئول نشریات جدید را می شناسم و امیدوارم که با حضور آنها فضای تازه رمق گرفته مطبوعات ،‌ از دست عده بسيار اندك و البته  انحصار طلب و  بي تقوا خارج گردد و مطبوعاتي هاي متعهد و دلسوز و نگران وضعيت فعلي خرم آباد بر اين عرصه غالب گردند .
 
ذكر اين نكته لازم است كه رمق موجود مطبوعات فعلي استان لرستان ثمره تلاش بخش فعال و با انگيزه اي است كه با تشخيص صحيح و با تحمل همه فشارها در مقابل تعداد اندك به اصطلاح مطبوعاتي هاي انحصار طلب و تماميت خواه ايستاده است .
 
عاقبت از آن تقوا و متقين است و آناني كه زبان و قلمشان به فحش و ناسزا و تهمت و افترا آلوده است در روزي كه در همين نزديكي خواهد بود پاسخگوي همه گفته ها و نوشته هاي خود خواهند بود .
 
 
اصل خبر مجوز بيست نشريه استان لرستان را با تيتر زير در سايت معاونت مطبوعاتي بخوانيد :
 
(مجوز انتشار 20 نشریه استان لرستان صادر شد)
 
 
  اسامي نشريات جديد به قرار زير است :
 
در این جلسه با انتشار هفته‌نامه «آفتاب شهر» به صاحب امتیازی و مدیرمسئولی «خانم فریبا سلیمانی»، هفته‌نامه «حرف حق» به صاحب امتیازی و مدیرمسئولی «آقای رضا ثلاثی»، هفته‌نامه «طراحی ساختمان» به صاحب امتیازی و مدیرمسئولی «آقای احسان نیازی»، هفته‌نامه «عصر لرستان» به صاحب امتیازی و مدیرمسئولی «آقای علی اکبر رضائی بیرانوند»، هفته‌نامه «لرستان سلام» به صاحب امتیازی و مدیرمسئولی «خانم زینب سپهوند» ، هفته‌نامه «نگین اشترانکوه» به صاحب امتیازی و مدیرمسئولی «خانم خدیجه بیرانوند»، دو هفته‌نامه «اعتلای لرستان» به صاحب امتیازی و مدیرمسئولی «آقای علی قدرت نجفی»، دو هفته‌نامه «باختر زمین» به صاحب امتیازی و مدیرمسئولی «آقای نجف مهدی پور»، دو هفته‌نامه «بانگ اساطیر» به صاحب امتیازی و مدیرمسئولی «آقای خسرو پرویزپور»، دو هفته‌نامه «بیان لر» به صاحب امتیازی و مدیرمسئولی «آقای محمدجعفر ایرانی»، دوهفته‌نامه «پیش آهنگ» به صاحب امتیازی و مدیرمسئولی «آقای محمدرسول تقوائی»، دو هفته‌نامه «تابش بروجرد» به صاحب امتیازی و مدیرمسئولی «آقای ناصر فخری طباطبایی» ، دو هفته‌نامه «طلوع ورزش» به صاحب امتیازی و مدیرمسئولی «آقای سیامک باقریان»، دو هفته‌نامه «مبشر صبح» به صاحب امتیازی و مدیرمسئولی «آقای مقداد بهاروند احمدی»، ماهنامه «آفتاب رومشگان» به صاحب امتیازی و مدیرمسئولی «آقای مجتبی پادروند»، ماهنامه «بانوی زاگرس» به صاحب امتیازی و مدیرمسئولی «خانم فاطمه نعمت پوری اسدآباد»، ماهنامه «بروجرد (الکترونیکی)» به صاحب امتیازی و مدیرمسئولی «خانم سمیه امینی»، ماهنامه «ندای مدیریت» به صاحب امتیازی و مدیرمسئولی «آقای محمد ناصر بابائی»، ماهنامه «نسیم دلفان» به صاحب امتیازی و مدیرمسئولی «خانم بتول رحمتیان»، فصلنامه «خوشه سبز» به صاحب امتیازی و مدیرمسئولی «آقای چنگیز ابراهیمی» موافقت شد.
+ نوشته شده در  پنجشنبه نوزدهم اسفند ۱۳۸۹ساعت 1:2  توسط سید عارف   | 
 

ساعت ۱۰ شب رسیدم اکباتان .

صدای الله اکبری  از دور می آمد .

صدا خیلی ضعیف و کم تعداد بود .

یک لحظه با خود گفتم نکند امشب مناسبتی داشته است و ما از ثواب الله اکبر جا مانده ایم.

پیش خودم مرور کردم که ۹ اسفند چه مناسبتی است .

دیدم هیچ مناسبتی به جز روز ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان نیست .

در ذهن مرور کردم شاید چیز دیگری باشد یا من اشتباه شنیده باشم . اما صدا می آمد .

یک لحظه به یاد آوردم که سبزی ها اعلام کرده اند که به مناسبت تولد میر حسین چه  و چه می کنیم !!!

خدا را شکر کردم که در جشن تولد ها به جای تولد تولد الله اکبر می گویند.  

امیدوارم که این ذکر الهی همیشه بر لبهای ملت ایران به خصوص بر لب های جوانان این سرزمین الهی باشد .

به سمت بلوک ۱۴ که آمدم غرق در سکوت بود و صدایی هم از دور نمی آمد . 

الله اکبر  الله اکبر  الله اکبر و همه شب الله اکبر . به هر حال هر شب تولد یک نفری هست !!!!!

 

+ نوشته شده در  سه شنبه دهم اسفند ۱۳۸۹ساعت 7:45  توسط سید عارف   | 
در حالی که مردم مصر و لیبی و تونس و بحرین و ... تمامی برنامه هایشان را از مراسمات مذهبی و دینی آغاز می کنند و در شعار هایشان علی رغم محدویت های دینی و مذهبی به مسائل دینی تمسک می جویند در کشور دین محور و اسلامی ما روزگار بعضی به جایی رسیده است که قیام خود را از ولنتاین شروع می کنند تا به چهار شنبه سوری متصل نمایند.

خیلی زحمت نمی خواهد که آدم بفهمد چقدر کج دارد می رود 

خاک به سر شدگی تا چه اندازه باشد که حال و روز آدمی این گونه شود.

نکته : جمعه شب در مختار حاکم زبیری متحد با بنی امیه ، مرتب از کذاب بودن مختار دم می زد. به یاد جناح سبز افتادم که مرتب احمدی نژاد را دروغ گو می نامیدند و خدا رحم کرد که این سریال ایام فتنه سال گذشته پخش نشد وگرنه سبزی ها مختار را هم محکوم می کردند.

نکته : ارادت این حقیر به استاد علامه مطهری بر همه دوستان و نزدیکانم روشن و عیان است اما این مواضع جناب علی آقا فرزند ایشان بد جوری در تخریب یاد و خاطره ایشان در ذهن افراد موثر شده است .

واقعا این موضوع که هرکسی توان و شایستگی هر کاری ندارد در نماینده شدن ایشان ثابت و واضح شد ایشان تا وقتی که دستی قلمی می کردند و کارهای انتشارات صدرا را می کردند با همه معایب کارها و نوشته هایشان عیب هنرشان پوشیده بود ولی از زمانی که نماینده شدند و از زمانی که بر مدار لج قرار گرفتند  غیرقابل تحمل شده اند.

البته غیر قابل تحمل شدن ایشان خیلی مهم نیست ولی بدنامی نامی که ایشان را نماینده کرد و به اینجا رساند آدم را آزار می دهد .

ای کاش این آقازادگان به برکت توانمندی خودشان به اینجاها می رسیدند نه به برکت پدرهایشان.

علی آقای مطهری عزیز تو را به حقی که پدر بزرگورتان بر ما دارد مراقب شان پدر باشید. 

 

نكته خيلي مهم  : در نوشته قبلي ( گربه كشي دم حجله ارشاد ) عده اي از افراد كه در زمان مسئوليت اينجانب بر ارشاد استان لرستان دستشان از بيت المال قطع شده بود شروع به ناسزا گويي در وبلاگ كردند و در يكي از نشريات زرد استان هم مطلب نوشتند و مطالب كذب فراواني را براي چندمين بار مطرح كردند كه اميد وارم در محضر الهي نيز اين چنين بلبل زبان باشند .

از آنجايي كه اينجانب به خاطر نوشتن نامه اي به رييس يكي از ادارات  ارشاد استان و به ناحق در رابطه با عدم توانايي توقيف نشريه اي به دو سال انفصال محكوم شده ام آمادگي كامل دارم تا به هر ادعا و تخلف كاري در هر مكان و زماني پاسخگو باشم .

البته ميزان و محل سوختگي اين آقايان براي بنده روشن است ( مي توانند خودشان را به واحد چهارشنبه سوري فتنه سبز معرفي نمايند تا طول درمان بگيرند  )  و ان شاء الله بازگشت به موقعيت هاي مالي و تصميم سازيهاي پشت پرده ارشاد لرستان را درخواب خواهند ديد.

در اين زمينه مثل هاي " از بزك نمير "  گرفته تا " شتر در خواب بيند "  فراوان داريم كه مصداق بارز آن ،  حضرات عصباني مزاج و هتاك و قدرت طلبي است كه دائم به دنبال قدرت و ثروت در استان لرستان هستند و البته با ابزار رسانه اي  به دنبال تطهير خويش هستند.

و البته اويي كه قدرتش همه را حيران كرده و خواهد كرد به حساب آنان در روزي كه بسيار نزديك است خواهد رسيد و ارتباطات با دستگاهها و افراد به حالشان فايده نخواهد كرد .

مهم اين است كه آدم در آن سرا نيز دوست شيراز نشيني داشته باشد تا حكمش خريداري داشته باشد. و يا شعرش گوش شنوايي .

والعاقبه للتقوي   

+ نوشته شده در  شنبه هفتم اسفند ۱۳۸۹ساعت 22:15  توسط سید عارف   |